Zamieszanie z guzikami – czyli jak i kiedy zapinać guziki

Zamieszanie z guzikami, czyli jak i kiedy zapinać guziki. Mężczyzna zapinający guzik marynarki.

Ostatnio dzieliliśmy się z Wami tym na jakie 3 rzeczy, warto zwrócić uwagę podczas zakupu garnituru. Gdy znajdziemy idealny model warto wiedzieć jakie zasady obowiązują podczas jego noszenia. Dziś zdradzimy ile guzików i w jakich sytuacjach zapinać w marynarce. Czy rzeczywiście jest to taka czarna magia?

Zapinanie guzików w marynarce

Zasada jest prosta. Gdy siedzimy odpinamy guziki, gdy wstajemy zapinamy. Jedyna sytuacja, w której etykieta dopuszcza pozostawienie odpiętej marynarki to moment, gdy wstajemy na chwilę by się z kimś przywitać. Jeśli jednak mamy możliwość zapięcia guzika na tyle szybko by wyciągnięta dłoń nie czekała na odwzajemnienie uścisku, starajmy się to robić.

Im więcej guzików, tym więcej możliwości

Ile guzików zapinać w marynarce? W marynarkach z jednym guzikiem sprawa jest bardzo prosta. Wstajemy zapinamy jedyny guzik jaki mamy, siadamy – odpinamy. W przypadku dwóch guzików sprawa również nie jest skomplikowana. Zapinamy i odpinamy tylko górny guzik.

Co zrobić gdy w marynarce guzików jest więcej? W marynarkach z trzema mamy dwie możliwości. Zapinamy środkowy guzik lub dwa pierwsze od góry. Guzik na dole zawsze zostawiamy rozpięty.

Zasadę ostatniego odpiętego guzika stosujemy również w przypadku marynarek jednorzędowych z 4 guzikami, ale o tym dlaczego warto ich unikać pisaliśmy w naszym poradniku jak wybrać idealny garnitur.

Przestrzeganie tych zasad sprawi, że uwaga naszych rozmówców nie będzie zwrócona na źle zapiętą marynarkę, a na idealnie dobrany krawat i nasze słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *