Podstawowe zasady noszenia dodatków męskich

Dodatki męskie mogą przyprawić o ból głowy nie jednego gentlemana. Kiedy jest ich za dużo? Co pasuje do czego? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka prostych zasad, które pomogą ci w stworzeniu wyjątkowej stylizacji.

Szelki

Szelki to jeden z najbardziej klasycznych męskich dodatków. Kiedyś szelki były noszone głównie przez gangsterów, gwiazdy filmowe i robotników. Dzisiaj – są nieco zapomnianym przez część panów dodatkiem.

NIE: Nigdy nie noś szelek z paskiem! Cały sęk szelek tkwi w zastępowaniu paska.

TAK: Pokaż je! Zakładaj je głównie wtedy kiedy wiesz, że będziesz zdejmował marynarkę. Dzisiaj duża część z nas nie nosi ich do podtrzymywania spodni. Oczywiście świetnie się w tym celu sprawdzają, ale czy pasek nie byłby łatwiejszym rozwiązaniem? Szelki są dodatkiem, który ma dodać Ci stylu i z którym masz się czuć pewnie więc zrzuć kurtkę, marynarkę i pokaż, że je masz na sobie.

Poszetka

Nadaje się nie tylko na wesela i specjalne okazje. Noszona na co dzień pomoże zmienić twój strój i nadać twojej marynarce unikalnego stylu.

NIE: Nie dobieraj poszetki do krawata. Poszetka jest po to, aby się wyróżniać i nadać twojemu strojowi nuty ekstrawagancji. Podobne zestawienia kolorystyczne poszetki i krawata nie będą wyglądać dobrze.

TAK: Wybierz poszetkę, która się wyróżnia. Poszetka jest po to, aby ożywić twoją marynarkę. Nie bój się sięgać po poszetki w barwnych kolorach i wyrazistych wzorach.

Bransoletki

Bransoletki nie są już tylko dodatkiem dla kobiet. Mogą one stanowić świetny dodatek szczególnie do twoich casualowych strojów.

NIE: Nie przesadzaj z ich ilością. Ogranicz się do maksymalnie 3 bransoletek naraz. Większa ilość przytłoczy twój strój i będzie za bardzo koncentrować uwagę rozmówcy na twoich rękach.

TAK: Noś je z pewnością! Nie bój się założyć bransoletki jako dodatek do zegarka.

Pierścionki

Nie myśl, że musisz ograniczać się jedynie do obrączki. Męskie pierścionki mogą wyglądać bardzo stylowo jeśli są noszone odpowiednio.

NIE: Nie przesadzaj z ich ilością. Jeśli chodzi o dodatki męskie w wielu przypadkach mniej znaczy więcej. 2 pierścionki na jednej ręce to maksimum.

TAK: Nie masz co zrobić z rękami? Nad czymś głęboko się zastanawiasz? Nie bój się zająć rąk swoim pierścionkiem. Zabawki antystresowe, czy nadmierna gestykulacja będą podważać twój autorytet natomiast skupienie uwagi na pierścionku nada ci elegancji i szyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *