Krawat czy mucha? Jakie dodatki wybrać na wesele gdy idziesz jako gość?

Krawat, czy mucha, czyli jakie dodatki wybrać na wesele

Ciemny garnitur w zestawie z białą koszulą to podstawa stroju na wesele. Z tłumu gości wyróżnią Cię odpowiednie dodatki. Jak je wybrać? Przeczytaj kilka naszych prostych rad.

Muszka czy krawat?

To zwykle pierwsze pytanie, zadawane przed wyborem dodatków. Wesele to okazja, na którą pasuje zarówno krawat, jak i mucha, a wybór zależy od tego jaki chcesz osiągnąć efekt.

Na krawat postaw jeśli chcesz wyglądać klasycznie i elegancko. Muszka to wybór dla mężczyzn, chcących wyróżnić się stylem, bo choć kilka lat temu wróciła do mody, nadal w polskiej modzie męskiej nadaje strojowi wyjątkowości.

Jak wybrać?

Po pierwsze, choć może to dość kontrowersyjne, krawat lub muszka nie muszą pasować do sukienki Twojej weselnej partnerki. Nie będzie to faux pas, ale nie jest to konieczność.

Przede wszystkim wybierz dodatki pasujące do stopnia formalności przyjęcia weselnego, na które się wybierasz. Ogólna zasada jest taka, że im delikatniejszy wzór (lub nawet jego brak) tym krawat lub muszka bardziej eleganckie. Jeśli jednak wiemy, że przyjęcie będzie miało mniej oficjalny charakter możesz sobie pozwolić na odważniejsze wzory.

Cztery krawaty męskie na szarym tle. Pierwszy krawat w folkowy wzór - kwiaty, drugi granatowy w żaglówki, trzeci krawat brązowy w kratę oraz czwarty szary.

Jak dobrać poszetkę do krawatu lub muchy?

Mimo, że często sprzedawane są w zestawach, poszetka nie powinna być z tej samej tkaniny i mieć tego samego wzoru co Twój krawat lub muszka. Jak więc ją dobrać? Poszetka powinna pasować do przynajmniej jednego elementów Twojego stroju. Może nawiązywać do krawatu, koszuli, marynarki, a czasem nawet skarpetek. Pamiętaj, że zadaniem poszetki jest ożywienie Twojej stylizacji, zachowując odpowiednią harmonię wszystkich elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *