3 rzeczy w doborze garnituru, na które warto zwrócić uwagę

3 rzeczy w doborze garnituru

Sezon na komunie, wesela i śluby w pełni. Jak wybrać idealny garnitur? Sprawdź jakie są trzy podstawowe rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przed jego zakupem.

Skład

Z jakiego materiału garnitur da Ci najwięcej komfortu? Naturalnego. Najlepsza będzie wełna, która dzięki swoim właściwościom sprawi, że w chłodny dzień będzie Ci ciepło, a ciepły nie ugotujesz się we własnym ubraniu. Unikaj garniturów uszytych z poliestru. Są znacznie tańsze, ale spowodują, że bardzo szybko będziesz się czuł niekomfortowo.

Kolor

Wbrew pozorom to nie czarny jest najbardziej uniwersalnym kolorem garnituru. W naszej kulturze czerń nadal bardziej kojarzy się z żałobą niż elegancją. Jaki zatem wybrać kolor garnituru by był elegancki? Najbardziej uniwersalnymi kolorami będzie granat i grafit. Odważniejsi panowie mogą postawić na brąz, ale nie zawsze będzie to dobrze odebrane.

Fason

Dobór fasonu garnituru do sylwetki to bardzo indywidualna sprawa. Dobrze dobrany może ukryć mankamenty, a źle podkreślić wszystko to co chciałoby się ukryć. Pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to wygoda. Marynarka i spodnie nie powinny krępować ruchów ani nadmiernie odstawać od ciała. Należy zwrócić uwagę, by żaden z elementów stroju nie marszczył się z napięcia ani fałdował z nadmiaru materiału.

Ile guzików powinna mieć marynarka garnituru?

2 lub 3. Unikaj garniturów z czterema guzikami, zaburzają proporcję męskiej sylwetki i trudno znaleźć kogoś kto dobrze wygląda w takim fasonie.

Idealnie dobrany garnitur doda elegancji. Dobrze dobrane dodatki nadadzą mu stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *