10 sposobów na… Czyli jak złożyć poszetkę? (cz. 2)

Opanowałeś już podstawowe style składania poszetki i chcesz czegoś więcej? Jesteś doświadczonym poszetkonoszem?

Prezentujemy kolejne 5 stylów, które warto opanować, by wyróżnić się z tłumu!

6. Puff

Jedno z najłatwiejszych poszetkowych złożeń. Do tego złożenia polecamy, przede wszystkim, kolorowe poszetki jedwabne ponieważ tylko w przypadku tego złożenia jesteśmy w stanie wyeksponować piękny kolorowy print znajdujący się na środku materiału.

7. Odwrócony puff

Kolejne bardzo proste złożenie, którego esencją jest niedoskonałość. Wybierając odwrócony puff pokażesz swoim współbiesiadnikom nutkę nonszalancji.

8. Cztery szczyty, nazywany również stylem mountain fold

Jest kolejnym bardzo popularnym rodzajem złożenia, które balansuje pomiędzy stylem formalnym, a nieformalnym. Im bardziej lejący się materiał wybierzesz tym bardziej nieformalnie i ekstrawagancko będziesz wyglądać. W tej opcji również bardzo dobrze prezentują się poszetki dwustronne.

9. Schody

To sposób składania dla doświadczonych poszetkonoszy. To złożenie wymaga nieco praktyki i cierpliwości, ale na pewno warte jest poświęcenia! Lepiej zaprezentują się tutaj błyszczące materiały – jedwab lub satyna.

10. Róża

Mimo, że wygląda prosto, to wymaga od nas nie lada wprawy! Do tego rodzaju składania nadadzą się wyłącznie poszetki jedwabne, najlepiej te jednobarwne lub z bardzo drobnymi i delikatnymi printami. Prawidłowo złożona poszetka powinna wyglądać niczym róża w rozkwicie.

Jeśli nauczyłeś się już kilku podstawowych złożeń i czujesz się pewnie nosząc poszetki, nie bój się improwizować. Jeśli masz poszetkę z oryginalnym printem postaraj się złożyć ją tak, aby go pokazać. Jeśli natomiast twoja poszetka ma piękne ręczne wykończenie zrób z niego użytek. Jeśli natomiast jeszcze nie masz poszetki w swojej szafie koniecznie zajrzyj do naszego sklepu i wybierz chociaż jedną!

One thought on “10 sposobów na… Czyli jak złożyć poszetkę? (cz. 2)

  1. Pingback: Poszetka, butonierka i… brustasza. - męskiedodatki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *